2024-09-25 11:07:30
Директор ове агенције Младен Петровић рекао је новинарима да је ово једна од најзначајнијих кампања коју је осмислила Агенција за безједност саобраћаја са Удружењем жртава саобраћајних незгода "Степ" са жељом да обиђу све школе у Српској.
"Обилазимо овим предавањем све завршне разреда средњих школа и настојимо да утичемо на подизање свијести будућих учесника у саобраћају, јер је овдје ријеч о младима који су пред полагањем возачког испита", рекао је Петровић.
Он је навео да је Бојан Шувира, који је настрадао у саобраћају, испричао своју трагедију када је имао 21 годину, те остао трајни инвалид. "Наш је циљ да смањимо стопу страдања у Републици Српској, а Агенција то управо ради заједно са осталим субјектима Министарством саобраћаја и веза, Ауто-мото савезом, Министарством просвјете и културе", рекао је Петровић.
Помоћник министра за друмски саобраћај Драган Станимировић истакао је да годишње у свијету у саобраћају погине 1.350.000 људи, а више од 50 милиона буде повријеђено или задобије трајни инвалидитет.
"То, заправо, значи да сваке 24 секунде једна особа изгуби живот у свијету. Кад је ријеч о Републици Српској, у посљедњих 10 година смањили смо број погинулих за 40 одсто и надам се да ће све Владине институција у наредном периоду, како превентивно, тако и репресивно, утицати на смањење броја погинулих и тешко повријеђених", рекао је Станимировић.
Бојан Шувира из Новог насеља Јања, који је члан Удружења "Степ", рекао је да је имао трагично искуство са 21 годину, када је сјео у возило са пијаним возачем, те као сувозач у саобраћајној незгоди остао трајни инвалид.
У причи и сопственом искуству које је изнио ученицима Гимназије, Шувира је поручио да никада не сједају у возило са пијаним возачем као што је он тог кобног дана, али и да сами воде рачуна "јер алкохол и волан не иду заједно".